رخدادهای خبری روستای آهوان-بخش زبرخان
 
 
چهار شنبه 27 خرداد 1394برچسب:, :: 16:22 ::  نويسنده : ح- آهویی

حلول ماه مبارک رمضان بارک باد.چهار شنبه 27 خرداد 1394برچسب:, :: 16:6 ::  نويسنده : ح- آهویی

پس از اظهارات دکتر سبحانی نیانماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی

در باره فرهنگیان ومشکلات آنها و ربط آن به مجلس اکنون نماینده دیگر نیشابور در مجلس شورای اسلامی

که ازقضا از شرافت ردای معلمی طرفی از آرای فرهنگیان برای مجلس بست و به گرسیهای بهارستان تکیه جانانه زد

ولی با پشت گردن به کمیسون آموزش به علت نان آور نبودن و پوستن به کمیسیون انرزی مجلس و آنهم ریاست این کمیسیون

خود را در نظر معلمان به یک مهندس نفت تنزل داد اکنون چون سلف خویش دکتر سبحانی نیا عمده ایراد آموزش و پرورش را نه در فانی که در مجلس میبیند.

فقط یک سوال :

برادر گرامی  ما از شما می پرسیم  شما چهار سال در مجلسی که منبع همه مشکلات ما فرهنگیان را به آن نسبت می دهید چکار می کردید؟

متن اظهارات  دکتر مروی:

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط برای استیضاح مناسب نیست .
 

به گزارش مرکزاطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا ، علی مروی اظهار کرد: اکنون به هیچ وجه شرایط استیضاح وزیر آموزش و پرورش فراهم نیست و از دوستان نماینده سئوال دارم آیا در حال حاضر از آقای فانی فردی واجد شرایط تر برای اداره آموزش و پرورش داریم .

وی افزود: با دستان خالی که نمی توان آموزش و پرورش با این گستردگی را اداره کرد بنابراین لازم است که دولت و مجلس به این وزارتخانه کمک کنند .

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عقده بنده برای کمک به آموزش و پرورش نیازمند عزمی ملی و جدی هستیم تا حق و حقوق آموزش و پرورش و به خصوص معلمان را ادا کنیم .

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش دستگاهی است که همه جامعه و مسئولان باید به آن توجه ویژه داشته باشند چرا که همه افراد جامعه به تعلیم و تربیت نیازمند هستند .

مروی تاکیدکرد: اگر معلمان ما هیچ دغدغه ای جزء موضوع تعلیم و تربیت نداشته باشد در این شرایط است که کشور به رشد و توسعه دست خواهد یافت بنابراین لازم است که این شرایط را در آموزش و پرورش فراهم کنیم.

وی یادآورشد: مسئله استیضاح باید شرایطی را فراهم کند تا عزم ملی برای کمک به آموزش و پرورش در کشور ایجاد شود دولت نیز می تواند لوایحی را طراحی و به مجلس بدهد و به طور قطع مجلس هم در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد .

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: شاید اکنون شرایط اقتصادی دولت هم مناسب نباشد آما از اولویت های مهم کشور بحث آموزش و پرورش و سرمایه گذاری برای آینده سازان کشور است .

 چهار شنبه 20 خرداد 1394برچسب:, :: 21:29 ::  نويسنده : ح- آهویی

 

در حالیکه قاطبه فرهنگیان استیضاح و برگناری وزیر نالایق  آموزش و پرورش راخواستار هستند

اظهارات ضد و نقیض نمایندگان  به اصطلاح حامی فرهنگیان مانند دکتر سبحانی نیا جالب توجه است:

نقل مطالب زیر از طرف دکتر سبحانی نیا اعتراف به سرمنشا مشکلات فرهنگیان است که آنهم مجلس است. ما چندین دوره دلمان را به چه کسانی خوش کرده بودیم خوب است از حاشیه بعضی حرفها مواضع متناقض بعضی نمایندگان حامی فرهنگیان آشکار میشود که عملکردشان را در سنوات گذشته خود زیر سوال میبرند. انشالله فرهنگیان هوشیار در انتخابات آتی نمایندگانی راهی خانه ملت کنند که از آخر برای آخر سخن نگویند

دکتر دست مریزاد با این حرفها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سبحانی نیا نماینده مجلس شورای اسلامی:با این اعتبارات چه انتظاری از وزیر آموزش و پرورش می توان داشت؟!


 
 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، حسن سبحانی نیا  گفت: البته نمی شود همه نمایندگان را به یک شکل قضاوت کرد. شاید در میان برخی از نمایندگان امضا کننده، برخی انگیزه‌های اجتماعی و برخی دغدغه های آموزشی هم‌ داشته باشند.

این نماینده مجلس گفت: اعتقاد من این است، ‌زمانی که ما می توانیم مسائل را ‌‌منطقی حل کنیم، نباید کار را به استیضاح بکشانیم. می شد این کار را با صحبت کردن منطقی حل کرد. در هر استیضاح‌ و ‌وزارت خانه ای، پس ‌از استیضاح، وزارت‌خانه بلاتکلیف خواهد ماند‌ و رئیس جمهور برای سه ماه برای آن سرپرست تعیین می کند، و شاید سرپرست هم‌ یکسری تغییراتی را ایجاد کند که نه باب میل وزیر قبلی بوده و نه باب میل وزیر جدید خواهد بود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین یادآور شد: سرپرست چون می داند سه ماه بیشتر نیست، هر کار که ‌بخواهد انجام خواهد داد‌ و قطعا در کل سیستم اخلال پدید خواهد آورد.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: وزیر موظف است در چهار‌چوب وظایف خودش عمل کند و مجلس نیز ‌در این راستا اگر تخلفی دید، باید از بعد نظارتی ورود کند، ولی زمانی که بیش از 90 درصد ‌اعتبارات دستگاه هزینه ای است، انتظار بیش از حد نباید داشت، همه ما می گوییم ‌حقوق معلمان کم است و اعتقاد داریم ‌شأن معلمان بسیار بیش‌ از چیزی است که هست و بحث رتبه بندی را تأکید داریم که اجرایی کنند؛ اما این کارها هزینه دارد، کسانی که طرح می دهند، باید هزینه و منابع آن را تعیین کنند و پس از آن انتظار داشته باشند که وزیر به آن عمل کند.

وی گفت: من استدلال های استیضاح کننده ها را‌ نمی‌دانم. گاه‌ ممکن است مسائل منطقه ای مطرح باشد‌ و گاهی مسائل کلی ‌و بعید هم نیست ‌برخی‌ نمایندگان هم به فکر رأی خود باشند و بخواهند ‌از این طریق در منطقه با نشان دادن اینکه به فکر معلمان هستند، سبد رأی خود را پر کنند.

غلام‌علی جعفر‌زاده نیز در این باره گفت: موج اعتراضات زیاد شده ‌و با نزدیک شدن به زمان انتخابات‌ از این استیضاح‌ها و سؤالات در مجلس زیاد خواهیم داشت‌ و برای اینکه جلب آرا شود، نمایندگان از این کارها زیاد خواهند کرد، والا همه ما می دانیم ‌در حوزه آموزش و پرورش هیچ کس هیچ کاری برای این وزارت خانه انجام نداده است.

وی گفت: مگر مجلس برای آموزش و پروش چه کاری کرده ‌که حالا وزیر را می خواهند استیضاح کنند، ما چه چیزی به وزیر دادیم که او انجام نداد؛ اینها پرسش‌های مشخصی است. اگر امروز بهداشت و درمان وضعیت خوبی دارد، ‌ غیر از این بوده که مجلس کمکش کرده است؟

این نماینده در پایان افزود: ما در حوزه بهداشت، یک درصد ارزش افزوده، 10 درصد بند (ب) ماده 34 را دادیم و به غیر از اینها هم از هر جای دیگری ‌برای این حوزه اعتبار اضافه کردیم؛ اما هیچ یک را برای آموزش و پرورش ندادیم. همه اعتبارات این بخش صرف هزینه ها می شود، آموزش و پرورش ‌98 درصد ‌اعتبارات خود را صرف حقوق شاغلان می کند؛ ما چه انتظاری از وزیر می‌توانیم داشته باشیم؟

 

 مژده به همشهریان عزیز نیشابوری

 به نقل از خبرنگارافتخاری روزنه، دستورالعمل اصلاح مسیر جاده حرم تا حرم به دست فرماندار دیار سلسله الذهب رسید.

طی این دستورالعمل، مسیر آزادراه به 5 کیلومتری نیشابور تغییر کرد.

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا (ع)

گروه روزنه به نوبه خود و به نمایندگی از تمامی عزیزانی که در طی این مدت، بی تفاوت نبودند نسبت به حق دیاری که خاکش با قدوم آقا علی ابن موسی الرضا(علیه آلاف التحیه و الثناء) متبرک گردیده است، از فرزند نیشابور،فرماندار پرتلاش شهرمان تشکر می نماییم و امیدواریم سایر مسئولین شهر نیز بر عزمی یکپارچه برای نیشابور رضوی همت نمایند.جمعه 15 خرداد 1394برچسب:, :: 11:1 ::  نويسنده : ح- آهویی

آِیا دکتر به ریکاوری و بازگشت دوباره ی اندیشد یا .....درباره وبلاگ


این وبلاگ صرفا یک وبلاگ فرهنگی وشخصی است حسین آهویی- معاون پرورشی و فرهنگی مدارس زیرخان
آخرین مطالب
نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 92
بازدید دیروز : 25
بازدید هفته : 117
بازدید ماه : 710
بازدید کل : 147836
تعداد مطالب : 180
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1